четвер, 10 лютого 2022 р.

 

Способи швидко заспокоїти нерви і відволіктися від проблем

 

На жаль, повністю виключити зі свого життя джерела поганого настрою, дратівливості не вийде, тому фахівці радять загартовувати свій організм на стресостійкість. Для цього досить добре висипатися, гуляти на свіжому повітрі і відпочивати.

Але що робити, коли ситуація вимагає негайного вирішення? Адже бувають випадки, коли ви ризикуєте закипіти і зашипіти в цю ж хвилину, як чайник. Способи заспокоїтися екстрено є:

1. Візуалізація. Вчені з’ясували, що найкраще заспокоює образ води і чогось білого. І коли відчуваєте, що ось-ось «зірветесь», сядьте, розслабтеся, глибоко подихайте і уявіть перед собою басейн, річку або водоспад з білою водою. Відчуйте, як вона стікає зверху вниз і змиває всі негативні емоції. Для того, щоб шквал негативу минув, достатньо всього півхвилини.

2. Душ або ванна. Якщо є можливість прийняти ванну, подаруйте собі таку невелику насолоду. Посилити її може улюблена піна, відвар трав або кілька крапель аромаолій. Після цього добре одягти улюблений одяг для сну і відправитися в ліжко. Для тих, чий час не дозволяє ніжитися у ванні, підійде варіант з душем. Але обов’язково теплим або гарячим. Контрастні процедури навпаки призводять нервову систему до стану неспання.


 

3. Дихальні практики. Про них ви, напевно, чули багато. Тепер же настав час переконатися в їх ефективності особисто. Найпростіше — чергувати глибокі вдихи і видихи. Зробити таких вправ потрібно як мінімум 10. При цьому сидіть рівно, розправивши плечі.

4. Музика. Розслаблюючі мелодії позитивно впливають на нервову систему і допомагають швидко її заспокоїти. До того ж, це один з найпростіших способів відволіктися.

5. Ментальний настрій. Будь-який спосіб без правильного настрою допоможе лише на короткий період. Саме тому фахівці рекомендують в парі з будь-якою з перерахованих вище методик займатися аутотренінгом. Він полягає в проговорені під час стресової ситуації вголос або про себе ключових фраз. Наприклад, «все на краще», «я повністю контролюю ситуацію», «у мене є люди, які завжди прийдуть на допомогу». Якщо ви — віруюча людина, молитва також допоможе стати спокійнішими.

6. Комфортні умови. Згадайте, в якій обстановці ви почуваєте себе спокійно. У разі стресу постарайтеся відтворити подібні умови, щоб повернути гарний настрій.

7. Солодке. Але що ж робити, якщо нерви на межі, а усамітнитися і створити комфортні умови для відпочинку не є можливим? Тоді на допомогу прийде солодке. Саме воно стимулює вироблення сератоніну ‒ гормону щастя, який здатний позбавляти від депресивних станів. Але замість тортів і тістечок краще вибирати сухофрукти і чорний шоколад без добавок.

8. Перестановка. Східні практики базуються на тому, що позитивна енергія вимагає особливої організації речей навколо себе. І навіть перестановка склянки з ручками і олівцями на робочому столі може допомогти змінити русло цієї енергії. Щоб заспокоїти нерви, фахівці з фен-шуй рекомендують переставити 27 предметів, що оточують вас, і це добре позначиться на вашому емоційному стані.

Але навіть якщо не ґрунтуватися на енергетичних потоках, то навіть просте упорядкування речей допомагає повернути внутрішній порядок.



9. Ароматерапія. Запахи можуть, як порушувати нервову систему, так і мати на неї заспокійливу дію. Для цього найкраще підходять олії лаванди, іланг-ілангу, меліси, ромашки.

10. Сміх. Ще один простий спосіб повернути собі гарний настрій у домашніх умовах — посміятися. Веселі відео, гумористичні передачі, добрі комедії ‒ всі вони знижують дратівливість.

 

1 коментар: